Toggle menu

Fotowoltaika dla rolników

Nie marnuj naturalnych zasobów!

Po co marnować naturalne zasoby i płacić tyle za energię elektryczną?

Skorzystaj z nieograniczonych możliwości, które daje Ci słońce – zwiększ skale produkcji i efektywność swojego
gospodarstwa. Instalacja fotowoltaiczna dla rolników przyniesie takie korzyści w bardzo krótkim czasie. Dzięki niej będzie można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też uniezależnić się od dostawcy prądu, a jednocześnie korzystnie wpłynąć na ochronę środowiska. Panele słoneczne dla rolników to najrozsądniejsza decyzja, jaką możesz teraz podjąć.

Instalacja paneli słonecznych jest tym korzystniejsza, że nie wszystkie koszty zakupu i montażu fotowoltaiki trzeba ponosić samemu – właściciel gospodarstwa może również skorzystać z atrakcyjnej ulgi inwestycyjnej. Nie czekaj, skorzystaj z tej możliwości już dzisiaj i zyskaj wiele korzyści.

 

Nie tylko na dachu

przechodząc na fotowoltaike.

Instalacja paneli fotowoltaicznych jest tym korzystniejsza, że nie wszystkie koszty zakupu i montażu fotowoltaiki trzeba ponosić samemu – właściciel gospodarstwa może również skorzystać z atrakcyjnej ulgi inwestycyjnej. 

Nie tylko na dachach domostw można zainstalować panele fotowoltaiczne, ale również na dachach wszelkich budynków gospodarczych, co daje nam lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Rolnicy mogą wykorzystać również grunty rolne, nie wyklucza to jednoczesnego wypasu niektórych zwierząt hodowlanych np. owiec.

Co możesz zyskać?

przechodząc na fotowoltaike.

Najważniejszymi korzyściami, które można uzyskać po przejściu na instalację fotowoltaiczną jest oszczędność finansowa, a także możliwość uzyskania samowystarczalności energetycznej. Te możliwości wyglądają kusząco w tym większym stopniu, że od 2020 roku doszło do podwyżek opłat za energię elektryczną. W kolejnych latach nie będzie pod tym względem lepiej, a można się spodziewać, że w ciągu kolejnej dekady stawki ulegną podwyższeniu średnio o 50%. Przeliczając te kwoty warto zdecydować się na zmiany jak najszybciej.

Jako rolnik:

  • Możesz skorzystać z ulgi inwestycyjnej. Dzięki niej pomniejszysz podatek rolny nałożony na Twoje gospodarstwo o część kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. W myśl aktualnych przepisów podatkowych ulga ta przyznawana jest po zakończeniu inwestycji. Jej wysokość stanowi równowartość 25% nakładów inwestycyjnych i odliczana jest od należnego podatku rolnego od gruntów zlokalizowanych na terenie gminy, w której inwestycja została zrealizowana.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić!

Masz pytanie? Zadzwoń!

Możesz także napisać maila na: kontakt@sunwise.com.pl

22 370 20 59

SunWise Energy
ul. Bokserska 25
02-690 Warszawa
woj. mazowieckiea
tel: +48 509 976 132
e-mail: biuro@sunwise.com.pl

Copyright © SunWise energy 2019